Пшениця

Пшениця

Пшениця. Пшениця алелопатична, але не так помітно, як жито. Вона нічого не може зробити з шкідливими для неї маком і будяком (жито впоралося б із ними «однією лівою»). Допомагає пшениці рости ромашка (в дуже невеликій кількості). Шкідливими є тюльпани та сорго, які близько ростуть.

Пшеничну солому часто використовують як мульчу. Чиста, світла, вона незрівнянна на полуниці. До речі, англійська назва полуниці strawberry — це просто «солом’яна ягода». Так «зрослася» полуниця з соломою!

Добра пшенична мульча і на малині (вона робить непотрібними поливи).

Треба про всяк випадок уникати закладання соломи (навіть колишньої мульчі) в ґрунт. Краще хай вона потроху розкладається на ґрунті. Встановлено, наприклад, що коли з соломою, що перегниває в ґрунті, стикається коріння салату, рослина всихає. Така солома зменшує приблизно наполовину схожість насіння (і врожай) кукурудзи.

Узагалі, не треба підносити солому в якості мульчі на городі. Достатньо уявити собі, що в соломі залишилися, нехай і в невеликій кількості, зерна пшениці, жита, проса, ячменю і ви замульчували такою соломою, скажімо, часник. Ці зерна навесні зійдуть, і розрізняти сходи цих «бур’янів» і часнику — завдання не з легких.